Skip to main content

Junior Team Schedule & Results

Date Time Opponent Location Result
Sat. 9/23 7:30 PM U19 Selects Salem Ice Center 2-1 W
Sun. 9/24 8:00 AM SNE Salem Ice Center 4-2 W
Sun. 9/24 10:30 AM East Salem Ice Center 0-1 L
Sat. 9/30 2:30 PM Rothesay Salem Ice Center 7-1 W
Sat. 9/30 8:00 PM U19 Selects Salem Ice Center 3-5 L
Sun. 10/1 8:00 AM South Salem Ice Center 3-0 W
Sun. 10/1 10:30 AM SNE Salem Ice Center 2-0 W
Sat. 10/14 7:30 PM U19 Selects Salem Ice Center 6-3 W
Sun. 10/15 8:00 AM ENE Salem Ice Center 9-0 W
Sun. 10/15 10:30 AM North Salem Ice Center 4-2 W
Sat. 10/21  8:00 PM Stanstead College Olympic Center (80 Rink) 6-2 W
 Sun. 10/21 12:45 PM Stanstead College Olympic Center (USA Rink) 3-2 W
Thur. 10/26  11:30 AM Jr. Bruins Premier New England Sports Center (Marlborough, MA) 3-2 W
 Fri. 10/27 11:30 AM Springfield U18 New England Sports Center (Marlborough, MA) 4-2 W
 Sat. 10/28 9:00 AM NH Monarchs U18 New England Sports Center (Marlborough, MA) 4-1 W
Sat. 11/4 11:00 AM Gilmour Academy SUNY Oswego 6-4 W
Sun. 11/5 12:30 PM Gilmour Academy SUNY Oswego 7-0 W
Fri. 11/10 5:30 PM St. Andrews College Culver Academy 2-3 L
Sat. 11/11 12:00 PM St. Laurent Patriotes Culver Academy 5-1 W
Sun. 11/12 9:30 AM Shattuck St. Mary's Culver Academy 4-8 L
Sat. 11/18 4:30 PM Governor's Academy Stanstead College 5-1 W
Sun. 11/19 12:00 PM Kimball Union Stanstead College 3-5 L
Mon. 11/27 12:00 PM Gunnery Berkshire School 4-3 W
Mon. 11/27 3:30 PM Berkshire School Berkshire School 2-1 W
 Sat. 12/9 8:00 PM Northern Cyclones Rochester, NY 7-1 W
Sun. 12/10 8:00 AM Northern Cyclones Rochester, NY 7-0 W
Fri. 12/15 4:00 PM Winchendon School St. Sebastian's School 4-5 L
Sat. 12/16 11:00 AM Albany Academy St. Sebastian's School W 7-6
Sun. 12/17 11:00 AM Brunswick St. Sebastian's School W 5-3
Mon. 1/1 4:00 PM Gunnery Union College W 4-1
Tue. 1/2 1:00 PM Gunnery RPI L 4-5 (OT)
Fri. 1/5 5:00 PM Culver St. Andrew's College L 0-3
Sat. 1/6 12:00 PM Nichols St. Andrew's College W 5-4
Sun. 1/7 8:00 AM Shattuck St. Mary's St. Andrew's College W 4-0
Fri.  1/12 7:00 PM St. Andrew's College Olympic Center (1932 Rink) L 2-3 (OT)
Sat. 1/13 4:00 PM Jr. Bruins Olympic Center (1932 Rink) L 2-5
Sun. 1/14 12:30 PM Nichols Olympic Center (1932 Rink) W 9-1
Fri. 1/19 4:00 PM South Shore Kings Providence College L 1-2
Fri. 1/19 8:00 PM Bridgewater Bandits Providence College W 4-3
Sat. 1/20 12:00 PM Skipjacks 18U Providence College W 3-0
Sun. 1/21 7:40 AM Shawinigan 18U NE Sports Village W 3-1
 Fri. 1/26 9:30 AM Seacoast Prep Aurora Comm. Center W 5-1
Fri. 1/26 4:00 PM Upper Canada College LaBrier Center L 1-2
Sat. 1/27 9:30 AM Jeannois College d'Alma LaBrier Center W 4-2
Sat. 1/27 8:30 PM Edge School St. Andrew's College L 0-1
Sun. 1/28 11:00 AM Seacoast Prep St. Andrew's College T 3-3
Wed. 1/31 7:00 PM CP Dynamo Clifton Park Arena L 2-3
Sat. 2/3 12:00 PM Stanstead College Stanstead College W 2-1
Sat. 2/10 12:45 PM Buffalo Jr. Sabres Olympic Center (1932 Rink) 5-2 W
Sun. 2/11 9:00 AM Buffalo Jr. Sabres Olympic Center (1932 Rink) 4-1 W
Sun. 2/18 10:30 AM Northern Cyclones Worcester Ice Center 8-0 W
Mon. 2/19 2:30 PM Springfield Pics Merrimack College 2-0 W
Sat. 2/24 4:30 PM Selects Academy Olympia Ice Center 1-4 L
Sat. 3/3 7:45 PM Seacoast Prep Olympic Center 2-2 T
Sun. 3/4 11:30 AM Seacoast Prep Olympic Center 4-2 W

Team statistics and a calendar view of the team schedule can be found by clicking HERE.

Athletic Teams