A calendar view of the team schedule can be found by clicking HERE.
Date | Time | Opponent | Location | Result |
Fri. 9/20 | 5:00 PM | Ontario Hockey Academy | Lake Placid Olympic Center | 4-2 W |
Sat. 9/21 | 6:00 PM | East Coast Wizards | Lake Placid Olympic Center | 9-1 W |
Sun. 9/22 | 11:00 AM | East Coast Wizards | Lake Placid Olympic Center | 2-0 W |
Sat. 9/28 | 1:50 PM | Jr. Crusaders U19 | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 9-0 W |
Sat. 9/28 | 5:40 PM | North Suburban Wings | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 6-0 W |
Sun. 9/29 | 9:20 AM | Vermont Shamrocks | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 6-0 W |
Sun. 9/29 | 12:40 PM | Ontario Hockey Academy | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 3-0 W |
Sat. 10/5 | 11:40 AM | Philadelphia Jr. Flyers | Rodman Arena (Walpole, MA) | 6-1 W |
Sat. 10/5 | 6:40 PM | East Coast Wizards | Edge Sports Center (Bedford, MA) | 3-0 W |
Sun. 10/6 | 2:50 PM | Walpole Express | Rodman Arena (Walpole, MA) | 5-1 W |
Sat. 10/12 | 2:00 PM | Syracuse Valley | Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) | 6-3 W |
Sun. 10/13 | 10:00 AM | Syracuse Valley | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 3-1 W |
Fri. 10/18 | 12:30 PM | OHA (Fall Foliage Classic) | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 2-0 W |
Fri. 10/18 | 8:00 PM | East Coast Wizards (Fall Foliage Classic) | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 7-1 W |
Sat. 10/19 | 2:45 PM | Rice Prep (Fall Foliage Classic) | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 2-1 W |
Sat. 10/19 | 7:40 PM | King's-Edgehill School (Fall Foliage Classic) | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 3-1 W |
Sun. 10/20 | 10:30 AM | King's-Edgehill School (Fall Foliage Classic) | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 4-1 W |
Fri. 10/25 | 12:30 PM | Philadelphia Jr. Flyers (Detroit 2 Nations) | Kennedy Ice Arena (Trenton, MI) | 1-1 T |
Fri. 10/25 | 6:30 PM | MN Ice Cougars (Detroit 2 Nations) | Southgate Civic Center (Southgate, MI) | 6-0 W |
Sat. 10/26 | 12:30 PM | San Jose Jr. Sharks (Detroit 2 Nations) | Lincoln Park Comm. Center (Lincoln Park, MI) | 7-0 W |
Sat. 10/26 | 6:15 PM | Brampton Jr. Canadettes (Detroit 2 Nations) | Brownstown Sports Center (Brownstown, MI) | 5-2 W |
Sun. 10/27 | 9:30 AM | Oakville Hornets (Detroit 2 Nations) | Taylor Sportplex (Taylor, MI) | 0-1 L |
Fri. 11/1 | 9:00 AM | NAHA Red | Wellesley, MA | 3-0 W |
Fri. 11/1 | 1:30 PM | NAHA White | Wellesley, MA | 1-1 T |
Sat. 11/2 | 5:50 PM | Stanstead College | Wellesley, MA | 0-2 L |
Fri. 11/8 | 6:00 PM | Buffalo Regals | Northtown Center (Amherst, NY) | 3-1 W |
Sat. 11/9 | 1:00 PM | Selects Academy | Northtown Center (Amherst, NY) | 1-3 L |
Sun. 11/10 | 1:00 PM | Niagara | Northtown Center (Amherst, NY) | 2-3 L |
Fri. 11/15 | 10:30 AM | Stanstead College | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 0-2 L |
Fri. 11/15 | 4:10 PM | Rice Prep | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 3-2 W |
Sat. 11/16 | 1:10 PM | Gilmour Academy | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 5-0 W |
Sat. 11/16 | 6:10 PM | King's-Edgehill School | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 1-1 T |
Sun. 11/17 | 11:40 AM | Selects Academy | Cairns Arena (So. Burlington, VT) | 0-3 L |
Fri. 11/29 | 3:30 PM | London Devilettes (Nashville Country Classic) | Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) | 2-1 W |
Fri. 11/29 | 6:00 PM | Dallas Stars Elite (Nashville Country Classic) | Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) | 1-2 L |
Sat. 11/30 | 2:15 PM | Nashville Jr. Preds (Nashville Country Classic) | Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) | 5-0 W |
Sat. 11/30 | 7:45 PM | Team Colorado (Nashville Country Classic) | Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) | 3-0 W |
Sun. 12/1 | 1:00 PM | Dallas Stars Elite (NCC Championship Game) | Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) | 1-2 L |
Fri. 12/13 | 8:15 PM | Rice Memorial | Wesleyan College | 0-2 L |
Sat. 12/14 | 12:45 PM | Gunnery | Wesleyan College | 5-1 W |
Sat. 12/14 | 5:00 PM | Rochester Edge | Yale University | 10-1 W |
Sun. 12/15 | 2:30 PM | Rice Memorial | Northford Ice Pavilion | 3-4 L (SO) |
Thur. 12/19 | 4:20 PM | Berkshire School (Cushing Holiday Tournament) | Cushing Academy (Ashburnham, MA) | 1-2 L |
Fri. 12/20 | 8:00 AM | Cushing Academy (Cushing Holiday Tournament | Cushing Academy (Ashburnham, MA) | 5-2 W |
Fri. 12/20 | 3:20 PM | Winchendon School (Cushing Holiday Tournament) | Cushing Academy (Ashburnham, MA) | 2-0 W |
Sat. 12/21 | 12:00 PM | Worcester Academy (Cushing Holiday Tournament) | Cushing Academy (Ashburnham, MA) | 2-0 W |
Sun. 1/12 | 12:30 PM | Potsdam Ice Storm | Lake Placid Olympic Center (USA Rink) | 6-1 W |
Sat. 1/18 | 9:15 AM | NAHA Red | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 6-0 W |
Sat. 1/18 | 7:05 PM | Selects Academy | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 2-0 W |
Sun. 1/19 | 9:00 AM | NAHA White | Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) | 3-1 W |
Sun. 1/19 | 5:55 PM | OHA | Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) | 3-3 T |
Mon. 1/20 | 8:45 AM | OHA - Semifinal | Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) | 1-3 L |
Fri. 1/24 | 9:00 AM | KES | The Rink (Ithaca, NY) | 2-1 W |
Sat. 1/25 | 12:35 PM | Nichols School | Morrisville State University | 2-0 W |
Sat. 1/25 | 8:30 PM | RNS | SUNY - Cortland | 4-4 T |
Sun. 1/26 | 3:00 PM | Stanstead College | Cornell University | 2-2 T |
Sat. 2/8 | 6:00 PM | NAHA | Lake Placid Olympic Center | 2-1 W |
Sun. 2/9 | 11:00 AM | NAHA | Lake Placid Olympic Center | 6-0 W |
Fri. 2/14 | 3:45 PM | Vermont Academy | Vermont Academy | 5-1 W |
Sat. 2/15 | 2:15 PM | Hill School | Vermont Academy | 6-1 W |
Sat. 2/22 | 2:45 PM | KES (NAPHA Playoffs) | Stanstead College | 2-0 W |
Sun. 2/23 | 10:45 AM | Rice Memorial (NAPHA Playoffs) | Stanstead College | 3-0 W |
Sun. 2/23 | 5:15 PM | Rice Memorial (NAPHA Playoffs) | Stanstead College | 2-1 W |
Mon. 2/24 | 11:45 AM | RNS (NAPHA Playoffs) | Stanstead College | 1-2 L (SO) |
Fri. 3/6 | 7:00 PM | Selects Academy | Northtown Center (Amherst, NY) | 4-5 L (OT) |
Sun. 3/8 | 2:00 PM | Niagara Purple Eagles | Northtown Center (Amherst, NY) | 4-1 W |